Titreşimli Besleyici Bunker

Titreşimli besleyici bunkerler, yüksek performans göstererek istenilen ürünün eleme işlemini gerçekleştiren makine türüdür, genellikle kırma ve eleme tesislerinde kullanılır ve vazgeçilmez bir makinadır. Çalışma prensibi birbirine zıt yönlerde dönen iki adet eksantrik ağırlığının sayesinde ileri geri hareket eden malzemenin istenilen boyutlarda kırılması sağlanır. En sert malzemelerin bile kırma işlemi bu çalışma prensibi ile çok kolay bir hal alır. Makinanın boyutları, tesise göre ayarlanabilir ve farklı yerlerde konumlandırılabilir, yüksek üretim performansı sayesinde de her firmada kullanılmaktadır. Titreşimli besleyici bunker saatlik üretim kapasitesi olarak 100 ton ile 600 ton arasında ürün üretebilmektedir, genellikle yüksek kapasiteli firmaların tercih ettiği bir makine türüdür ve yüksek üretim yaparak istenilen ürünün yüksek kalitede ortaya çıkması sağlanır. Firmaların tercihine göre 4 farklı çeşidi bulunmaktadır, firmalar üretim kapasitelerini göz önünde bulundurarak bu çeşitlerden birini seçmelilerdir. Pratik bir üretim imkanı sunduğu için makine pek çok firma tarafından mutlaka tesis içerisinde bulundurulmaktadır, özellikle zamandan tasarruf sağladığı için çok fazla kullanılmaktadır.

Titreşimli Besleyici Bunker Avantajları ve Özellikleri

Avrupa standartlarına göre üretilmiş olan makinenin dünya çapında kullanımı bulunmaktadır, özellikle üretim yaparken hiçbir şekilde çevreye ve insan sağlığına zarar vermemesi firmaların bu makinayı daha çok tercih etmesini sağlamaktadır. Titreşimli besleyici bunkerler kurulum olarak da firmalara kolaylık sunmaktadır, her türlü dar ve zorlu arazi şartlarına uyum sağlar, kurulumu oldukça kolaydır, bir gün içerisinde rahatlıkla montaj ve demontaj işlemleri gerçekleştirilmektedir, bu da firmalara zamandan kazanç sağlar. En kötü hava koşullarında bile rahatlıkla kullanımı bulunmaktadır, hiçbir şekilde üretim kapasitesini düşürmez ve firmalara kesintisiz bir üretim imkânı sunar.

Titreşim besleyici bunker dayanımı oldukça yüksek bir makinadır, parçaları özel olarak üretilmiştir ve mukavemeti oldukça yüksektir bu yönden firmalara uzun süreli kullanım imkânı sağlar ve ekstra bir makine maliyetine gerek yoktur. Üretim kapasitesinin yüksek oluşu ile de firmalara kazanım sunar, özellikle her türlü malzemenin kırma işlemi kısa sürelerde gerçekleştirilmektedir. Titreşim sistemi ile çalışıyor oluşu da daha ince malzemenin üretimini sağlar ve istenilen kalitede ürün üretimi yüksek performans ile ortaya çıkar. Hidrolik sistem ile çalışması da bakım ve onarım işlemlerinde büyük kolaylık sağlar, yedek parça değişimi için firmaların ekstra bir zaman harcamasına gerek yoktur, üretim durmadan devam eder ve firmalar hem zamandan tasarruf ederken hem de maddi açıdan kazanç elde ederler.

Mark Otto
Jacob Thornton
Larry the Bird Larry the Bird
Larry the Bird Larry the Bird
Larry the Bird Larry the Bird