Sabit Konkasör Tesisleri

Taş kırma ve eleme işlemleri için kullanılan Sabit konkasör tesisleri, en sert malzemenin bile kırılmasını sağlayarak daha ince bir halde çıkışını sağlamaktadır. Genellikle maden ve taş ocaklarından çıkarılan granit, bazalt, kalker taşı, dere taşı, kireç taşı gibi sert malzemeler için tercih edilen bir tesistir ve uzun süreli işler için firmalar kullanmaktadır. Sabit konkasör tesisleri, firmaların kapasitelerine göre farklı üretim seçeneklerine sahiptir, firmalar kendi kapasitelerine uygun olan bir tesis tercih ederek daha kaliteli ve tasarruflu üretim gerçekleştireceklerdir. Sabit konkasör tesisi içerisinde kaliteli malzeme üretimi için, yıkama makinası, kırma makinası, elek bulunmaktadır, bu şekilde daha ince bir malzeme üretimi sağlanır. Uzun süreli işler için tercih edilen bu tesisin dayanımı da oldukça yüksektir ve paslanmaz çelikten üretilmiştir, her türlü kötü hava koşullarında bile üretimi aksatmayacak şekilde çalışmasına devam etmektedir.

SabitKonkasör Tesisleri Özellikleri

Avrupastandartları altında üretilmiş olan sabit konkasörler kullanım sırasında doğaya ve insan sağlığına zararlı değildir, bu yüzden dünya çapında pek çok farklı şirketin tercih sebebidir. Kurulum işlemleri e oldukça kolaydır, uzun süreli kullanımlar için üretilmiş olan bir konkasör olduğu için her türlü araziye uyum sağlamaktadır ve tüm zorlu koşullarda kurulumu gerçekleştirilmektedir, bu yönden de firmalara zamandan tasarruf sunar. Firmalar iş bitiminde bu konkasörü farklı arazilere de taşıyarak kullanabilirler, bu şekilde maddi açıdan tasarruf sağlanır. Sabit Kırma Eleme Tesisi full otomatik oluşu ile de işçilere kullanım kolaylığı sunar ve tek işçi ile otomasyonu yapılmaktadır. Hidrolik sistem ile çalışıyor oluşu da bakım ve onarım işlemlerini kolaylaştırmaktadır, kısa sürede yapılan bakım işlemleri tesisin üretiminde kesintiye uğramasını engeller ve 7/24 üretim sürer, bu da firmalara ekstra kazanç sağlar. Sabit konkasör tesisleri, titreşimli besleyiciler, çeneli kırıcılar, hidrolik ayarlı darbeli kırıcılar, DMK kırıcıları, Sekonder Darbeli Kırıcılar, titreşimli ekler, konveyör bantları, primer darbeli kırıcılar, dik milli kırıcılar, kovalı yıkayıcılar, helezon yıkayıcılar gibi makinalardan oluşmaktadır.

Sabit konkasör tesisleri, yüksek üretim kapasitesine sahiptir ve üretimin kesintisiz bir şekilde ilerlemesi de firmaların bu tesisi tercih etme sebeplerinden biridir. Özellikle oldukça mukavemetli oluşu firmalara uzun süreli kullanım imkânı sunar ve maddi açıdan kazanım sağlar. Hassas çalışma prensibi ile de üretilen ürünler oldukça ince ve istenilen büyüklüktedir, genellikle inşaat firmalarının ve yol yapımı için tercih edilen malzemelerin üretiminde kullanılan bir tesis türüdür, çok fazla kullanılmaktadır.