Mobil Konkasör Tesisi

Taş kırma ve eleme tesislerinde kullanılan mobil konkasörler yüksek üretim kapasitesine sahiptir ve çok büyük malzemelerin kırılmasını bile kolaylıkla yapmaktadır. Genellikle inşaat ve yol yapım malzemeleri için tercih edilmektedir, kaya ve taşları küçük parçalara bölerek, mıcır, kum çakıl gibi ürünler ortaya çıkarır. Mobil olması ile de firmaların kısa süreli işler de kullandığı bir makinadır ve iş bitiminden sonra rahatlıkla farklı arazilere taşınarak yeni işlerde kullanılabilmektedir. Firmaların üretim kapasitelerine göre farklı mobil konkasör tesisleri üretilmiştir, bunlar; 90’lık, 100’lük, 120’lik, 150’lik konkasör şeklindedir. Firmalar mobilkonkasör tesisi seçiminde mutlaka kendi üretim kapasitelerini göz önünde bulundurarak bir seçim yapmalılardır.

Mobil konkasörler, her türlü arazi şartlarına uyumlu olarak çalışabilmektedir, kötü hava koşullarında bile üretim kapasitesinden ödün vermez ve üretimde kesinti olmaz, bu yönden firmalara büyük avantajlar sağlar ve tercih sebebidir. Montaj ve demontaj işlemleri de oldukça kolaydır ve bir gün içerisinde rahatlıkla istenilen araziye kurulumu gerçekleştirilmektedir, bu da firmalara zamandan kazanım sağlar. Mobil konkasör tesisi sizler full otomatik sistem ile çalışır ve otomasyon için sadece bir işçi yeterlidir, ekstra işçi maliyetine gerek yoktur. Hidrolik sistem ile çalışıyor oluşu da bakım ve onarım işlemlerinde firmalara kolaylık sağlar ve kısa sürede sorun giderilir, üretimde kesinti olmaz ve maddi kayıp yaşanmaz.

Mobil Konkasör Tesisi Özellikleri ve Avantajları

Avrupa standartlarına uygun bir biçimde üretilmiş olan makine her yönden firmalara avantaj saplar, özellikle çalışırken ve kurulumu sırasında çevreye, insan sağlığına zarar vermediği için kolaylıkla kullanımı bulunmaktadır, dünya çapında pek çok firma tarafından tercih edilmektedir. Mobil konkasör tesisi yüksek kapasitede istenilen her malzemenin parçalanmasını sağlar ve firmalara kaliteli ürün üretimi sunar, bu da düşük maliyet ile yüksek kazanç elde etmenizi sağlar. Makinanın üretim kapasitesi boyutlarına göre farklılık gösterse de en az 60 ton en çok da 450 ton malzeme üretimi yapabilmektedir, firmalar kendi kapasitelerine uygun olan konkasörü tercih ederek kazanım elde edebilirler.

Mobil konkasör tesisi mobil olduğu için genellikle kısa süreli işler için tercih edilen bir tesistir ve iş bitiminde firmalara farklı arazilere kurulum işlemlerini gerçekleştirerek makinayı kullanmaya devam edebilirler. Dayanımının oldukça yüksek olması ile firmalara uzun süreli kullanım imkânı sunar, ekstra makine maliyetine gerek duyulmaz, zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş olunur, bu yönden de pek çok inşaat ve yapı firmasının tercih ettiği bir makinadır.